Вандерсон съкруши Марек

Марек загуби с 1:2 като гост на дублиращия тим на Лудогорец и само благоприятна развръзка в последните два кръга може да остави дупничани във Втора лига. Ключовият играч за победата на разградчани бе бразилската звезда Вандерсон, който вкара и двете попадения. Освен него, от първия тим на шампиона играха още бившият национал Георги Терзиев и Игор Тиаго.

Мачът започна с удар на Георги Божилов във вратата на домакините, който обаче бе отразен от вратаря. В 6-ата минута Вандерсон отбеляза за 1:0. В средата на полувремето Марек имаше два шанса за гол, но изстрели на Черненко и Димитров не намериха очертанията. Малко по-късно Младенов отрази нов шут на Вандерсон. След това пък отново Симеон Димитров обстрелва вратата на Лудогорец, но без успех. Стражът Дамян Христов пък спаси шут на Божилов в 42-ата минута.

В 56-ата минута Вандерсон покачи на 2:0 след добър пас на Цветослав Петров. 10 минути по-късно отново бразилецът бе близо до попадение, но Младенов се справи. След още 10 минути и Божилов би, но вратарят на „зелените“ отрази. Марек стигна до гол в 89-ата минута, когато точен бе украинецът Руслан Черненко, но за повече нямаше време.

Така Марек остава в зоната на изпадащите, но има макар и не големи шансове да се спаси.

Марек: Младенов, Гьонов, Йорданов (69-Михалков), Влахов, Георгиев (77-Панталеев), Черненко, Кючуков (63-Е.Илиев), Димитров (46-Ганчев), Калайджийски, Божилов (77-Николов), Близнаков

Снимка: Пресслужба Лудогорец