Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Георги Божилов с първи гол за Марек

Марек загуби с 1:2 от ФК Кюстендил в контролен мач №6 от зимната си подготовка. В тази проверка треньорският щаб на дупничани реши да даде по-голям шанс за изява на състезателите, които са с по-малко игрови минути дотук. Така в първия един час от двубоя Марек бе с по-експериментален състав, докато проектотитулярите се появиха за заключителните 30 минути.

На доста трудния терен в кюстендилското село Шишковци символичните домакини поведоха с 2:0. Разписаха се Александър Александров от дузпа и Даниел Гогов. Тимът от Дупница върна едно попадение в 90-ата минута чрез новия си централен нападател Георги Божилов. Таранът от дузпа отбеляза първия си гол с екипа на Марек.

Като цяло теренът бе наистина тежък за игра и не позволи и на двата отбора да разгърнат докрай възможностите си. Надеждите в лагера на Марек са атмосферните условия до следващата контрола срещу Струмска слава (9 февруари) да се подобрят, за да може спарингът да се изиграе на нормална тревна настилка.

В Дупница продължават да изпитват и известни проблеми с контузени футболисти. Димитър Панталеев вече се включи по-активно в тренировките и контролите, но с травми са Александър Близнаков, Николай Ганчев и Георги Илиев.