Кикбокс остриетата на Патриот с успешен дебют в бокса

Силен дебют направи новоучреденият боксов клуб в Дупница – Патриот. На Държавното лично-отборно първенство за младежи, девойки и жени в Плевен клубът с председател Георги Градевски спечели два медала.

Звездата в кикбокса Алисия Сусанина записа името си в историята на новия клуб като спечели първия златен медал. Сусанина триумфира в категория до 63 кг при девойки до 18 години. В първия си мач тя победи за 30 секунди с нокаут, надвивайки републиканската шампионка от БК Моката (София). На финала срещна европейска вицешампионка от Локомотив (София) и я победи с 4:1 съдийски гласа.

Мони Василев пък изелзе в тежка категория +92 кг при юношите до 18 години. В първата си среща надви с нокаут в първия рунд представител на Победа (Бургас). Във втория двубой имаше за съперник лидера в категорията от БК Червен бряг, като изигра три рунда. По-големият опит на противника си каза думата и Мони загуби по точки финала, взимайки сребро.

Мартин Миладинов в категория до 54 кг пък изигра страхотен първи мач срещу състезател на Локомотив София. Съдиите обаче дадоха победата в обратната посока и Мартин остана без медал.

„Доволни сме от цялостното ни представяне, особено като се има предвид, че направихме дебют. Останахме цяла седмица в Плевен, но мога да кажа, че впечатлихме специалистите. Направихме си изводи и видяхме, че като елемент боксът ни е на много високо ниво в кикбокса“, обобщи председателят на клуба по кикбокс Патриот Кирил Чакъров, чийто състезатели са Алисия, Мони и Мартин.

Чакъров разкри и че е получил покана от президента на федерацията по бокс Красимир Инински Дупница и Патриот да домакинстват на Републиканското първенство по бокс през 2025 г.

Освен това изявени имена в бокса като олимпийския шампион Стойка Кръстева и треньора Борислав Георгиев поканиха тримата дупнишки бойци в националния отбор на България по бокс.