Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Кюстендилец донесе победа на Марек над Кюстендил

Марек взе дербито с ФК Кюстендил с 1:0 и увеличи преднината си на върха в класирането на Югозападната Трета лига. Въпреки студеното и дъждовно време, мачът на ст. „Бончук“ привлече доста публика за стандартите на третия ешелон.

Домакините започнаха срещата с атаки към противниковата врата, докато гостите се бяха прибрали в отбрана. Натискът на Марек даде резултат в 27-ата минута след поредица ъглови удари. След центриране от корнер кюстендилецът в състава на дупничани Боян Стойнев с глава откри за 1:0. Единствената сносна атака за Кюстендил през първата част бе в 34-ата минута, когато Младенов бе изведен, но ударът му бе отразен от вратаря Константин Костадинов. 5 минути по-късно голямо меле пред вратата на кюстендилци като по чудо завърши без гол.

След почивката Кюстендил се изнесе по-напред. Марек обаче можеше да покачи още в 47-ата минута. Тогава Гогов подаде на Божилов, но шутът на нападателя срещна главата на стража Александър Михайлов, който така опази вратата си. В 65-ата минута Веселин Любомиров стреля по диагонал, но отново стражът се намеси успешно. Оттук насетне играта доста се изнерви, а за това допринесе и неразбирателство на моменти между съдийската тройка.

Марек пък успя да удържи крехкия си аванс и спечели статегически важния двубой с недолюбвания си съперник.

Дупничани вече имат актив от 28 точки на първото място в таблицата. Кюстендил пък вече е трети, оставайки с 19 т.

Изненадващо или не Вихрен победи при гостуването на Балкан (Ботевград) с 3:1 и излезе втори с 21 т.

Марек: Костадинов, Сандев, Стойнев, Башлиев, Каймакански, Илиев, Близнаков, Гогов (75-Р. Йорданов), Любомиров (94-Ангелов), Ганчев, Божилов (90-А. Кючуков)