Марек загуби от Пирин (Бл), но може да съжалява

Марек загуби с 1:3 като гост на Пирин (Бл) в последна контролна среща и за двата отбора преди сезона съответно във Втора и Първа лига. Дупничани могат да съжаляват, че не взеха по-добър резултат от съперника от елита.

Марек започна със самочувствие и поведе в резултата в 21-ата минута. Николай Ганчев бе изведен добре и с удар по диагонала откри за 0:1. Много бързо след това обаче след центриране от корнер Борис Тютюков с глава изравни – 1:1. Дупничани не се смутиха и в дълги периоди от мача не си личеше, че двата отбора са от различни дивизии.

През второто полувреме бяха извършени доста промени в съставите. Така в 75-ата минута Тютюков се възползва от грешка и направи 2:1 с втория си гол. В 90-ата минута Марек допусна доста куриозен гол. Слаб удар, който излизаше далеч в аут, се отби в крака на Росен Йорданов и изненада юношата на вратата Янков за 3:1.

Двубоят бе предаван в платформата „Марек завинаги“.

Марек: Костадинов, Башлиев, Стойнев, Сандев, Каймакански, Илиев, Иванов, Любомиров, Ганчев, Гогов, Костов (Янков, Михалков, Р. Йорданов, Божилов, Джаджаров, В. Йорданов, Гущеров, Кючуков, Мурадов)