Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Марек загуби от Славия в проверка

Марек загуби с 0:2 от елитния Славия в третата си контрола от началото на лятната подготовка. Около 200 души заеха сенчестите места по трибуните на стадион „Бончук“, за да проследят проверката.

Двубоят започна с териториално предимство за „белите“, които на няколко пъти стигнаха до опасни разбърквания пред вратата на дупничани. Първата добра ситуация за Марек пък дойде в 24-ата минута, когато новото попълнение Александър Аспарухов стреля с глава след корнер, но топката се отклони в защитник на Славия и излезе в нов ъглов удар. В 43-ата минута капитанът Александър Близнаков стреля от далеч и накара вратаря на столичани Николай Кръстев да се намесва.

През второ полувреме бяха извършени множество смени и в двата отбора, като това доведе до спад в играта на Марек.

В 54-ата минута резервният страж Пламен Младенов спаси удар на Владимир Николов от малък ъгъл. 3 минути по-късно Николов стреля опасно с глава, но над вратата. В 60-ата минута вратарят Младенов направи огромна грешка, след като тръгна да подава в наказателното поле. Топката бе пресечена от Роберто Райчев, който на празна врата откри резултата – 0:1. Две минути след това Галин Иванов шутира и уцели напречната греда на вратата на Марек. След още три минути пък Карл Фабиен удари страничната греда на вратата на домакините. В 67-ата минута Кристиан Балов бе изведен сам срещу Пламен Младенов и го преодоля за 0:2. В 78-ата минута Данислав Александров шутира силно, но този път Младенов отрази и запази резултата.

Следващата контролна среща за Марек е в сряда срещу третодивизионния Кюстендил.

Марек: Костадинов, А. Георгиев, Кавдански, Р. Йорданов, Каймакански, М. Иванов, Джаджаров, Близнаков, Любомиров, Ганчев, Аспарухов (Младенов, Петков, Стойчев, В. Йорданов, Т. Иванов, Влахов, Джартов, Рибарски, Стоянов)