Марек загуби тежко от Левски в селото на Бербатов

Тежка загуба инкасира отборът на Марек във втората си контрола от зимната си подготовка. Дупничани загубиха с 0:4 от друг втородивизионен отбор – Левски (Лом).

В 20-ата минута на срещата Деян Иванов изведе Викторио Георгиев очи в очи с вратаря на Марек и младият нападател откри резултата. Десетина минути по-късно Иван Гюров удвои след пробив и пас на Николай Николов. Четвърт час след почивката Даниел Пехливанов направи резултата класически след прецизно изпълнен фаул. Той беше спрян с нарушение малко преди края на мача и Росен Кръстев реализира дузпата за крайното 4:0. Състезателите на Марек също имаха своите положения, но така и не можаха да ги раелизират. Отново беше даден шанс на по-широк кръг футболисти на дупничани да натрупат игрови минути.

Приятелската среща се игра на терена в с. Марикостиново, откъдето е родът на суперзвездата Димитър Бербатов.

Това бе втори спаринг за тима на Марек тази зима след загубата с 0:1 от Беласица в сряда. Следващата проверка за дупничани е на 26 януари срещу Пирин (Рз).