Марек оцеля в джунглата в София

Марек спечели убедително с 3:0 при гостуването си на Левски-Раковски и след 6 победи от 6 мача продължава да е лидер в класирането на Югозападната Трета лига, група 1. Двубоят на ст. „Раковски“ в София се игра при изключително тежки условия, а можеше да се развие и по доста неприятен начин за дупничани. Теренът не позволяваше да се играе нормален футбол, след като бе разкалян до неузнаваемост. Трибуните с буйна растителност пък наподобяваха повече на джунгла отколкото на спортно съоръжение.

Гостите започнаха по-активно мача, но трудно правеха нещо смислено в калта. Хубава комбинация доведе до гол в 29-ата минута, но попадение не бе зачетено, заради засада. Секунди по-късно Симеон Димитров стреля, но не намари вратата, а с това се изчерпаха интересните моменти за първото полувреме.

В 53-ата минута непростим пропуск с глава направи Николай Ганчев от Марек. В следващата минута обаче капитанът Александър Близнаков бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за 0:1. В 64-ата минута Росен Йорданов и вратарят Константин Костадинов изпуснаха нападател на домакините, събориха го и бе отсъдена дузпа за Левски-Раковски. Даниел Колев изпълни от бялата точка, но младият страж на дупничани Костадинов усети ъгъла и отрази. Това се оказа и преломният момент в мача. 3 минути по-късно Марек реши всичко с гол на Милен Иванов, който прокара топката през калта в мрежата на противника за 0:2. След това Ганчев не успя да покачи резултата. Това стори обаче Димитър Илиев в добавеното време с попадение наподобяващо това на Иванов – 0:3.

Така Марек измъкна победата в нелек мач и вече мисли за участието си в турнира за Купата на България. На 22 септември, четвъртък, от 16 ч. дупничани приемат втородивизионния Монтана на ст. „Бончук“.

Марек: Костадинов, Ангелов, Йорданов, Башлиев, Калайджийски, Близнаков, Илиев, Иванов (89-Николов), Димитров (50-Любомиров), Ганчев, Божилов (89-А. Кючуков)