Марек очаква подкрепа от публиката в битката за Купата с Монтана

Марек играе с втородивизионния Монтана в турнира за Купата на България. Мачът ще се проведе на празничния 22 септември, четвъртък, от 16 ч. на ст. „Бончук“ в Дупница. Идеята на домакините е да напомнят старите традиции, показвайки, че са турнирен боец. Марек винаги се е представял силно за Купата и сега иска да стори същото срещу по-високо поставен съперник. Монтанчани са от амбициозните тимове във Втора лига, макар към момента да заемат 11-то място в класирането. Дупничани пък вече показаха, че могат да бият Монтана, след като го сториха с 3:1 в края на април във втора дивизия.

Гостите от Северозапада идват и с нов треньор в лицето на родения в Дупница именит наставник Ферарио Спасов.

От лагера на Марек пък се надяват по-голям брой зрители да дойдат на „Бончук“, особено след като двубоят ще се играе в почивен ден.

Чисто игрово настройката е за нов силен мач, въпреки натоварената програма на дупнишкия отбор. „Най-важното нещо е момчетата да са възстановени за този мач. Срещаме силен съперник – Монтана е от водещите отбори във Втора лига. Искаме да покажем максимума от способностите си, а пък вече оттам нататък каквото си заслужим“, заяви треньорът Танчо Калпаков.

Победителят от сблъсъка Марек – Монтана ще се излъчи чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.
При успех над Монтана, в следващия кръг Марек ще доведе на „Бончук“ отбор от Първа лига.