Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Марек пак успя!

С фланелки с надпис „Марек пак успя“ излязоха футболистите на отбора за награждането им като първенец на Югозападната Трета лига. Тимът от Дупница победи с 2:1 Костинброд в последния си домакински мач при аматьорите.

Домакините бяха близо до откриване на резултата още в 3-ата минута, но ударът на Даниел Гогов бе отразен от вратаря Галев. 3 минути по-късно Александър Башлиев отбеляза, но попадение не бе зачетено, заради засада. В 8-ата минута Владимиров стреля, но Валентин Галев пак спаси. Само 2 минути след това пък Костинброд остана с 10 души, след като бившият играч на дупничани Петьо Иванов спря откъсващия се Владимиров и получи червен картон. Марек обаче продължи във ваканционно темпо и резултатът се запази нулев до почивката.

Бързо след антракта Димитър Владимиров откри с удар отблизо – 1:0. Николай Ганчев направи два пропуска, за да се стигне до 80-ата минута. Тогава гостите можеха да изравнят, след като далечен удар на Будинов разтресе горната греда. 3 минути след това младият Любомир Костов прехвърли вратаря за 2:0. В 85-ата минута обаче Борис Кръстев с премерн шут намали на 2:1. В добавеното време за втори жълт картон бе отстранен и Николай Ганчев от Марек.

На полувремето на мача бяха наградени юношите на Марек до 17 г., които станаха първенец на Зона София. На тях им предстои бараж за влизане в Елитната група срещу ЦСКА 1948. Юношите бяха наградени от легендарния Емил Костадинов и от Валентин Чакъров.

Купата и медалите на Марек като първенец на Югозападната Трета лига пък връчи председателят на Зоналния съвет на БФС-София Петко Петков. Медали получиха футболистите, треньорският щаб и ръководството на клуба.

След това събитията от терена на „Бончук“ се пренесоха в близкото заведение. Марек пак успя! Купонът продължава…