Марек рухна в края, но е №1

Първата си загуба допусна отборът на Марек в последния си мач за календарната година. Дупничани отстъпиха с 0:1 като гост на Чавдар (Етр) с гол в добавеното време. През цялото второ полувреме гостите бяха с човек повече, но това не им помогна.

Първото полувреме на срещата предложи много разпокъсана игра без каквито и да било положения за гол пред двете врати. Най-конфликтният момент дойде в самия край на полувремето. Тогава Калоян Радков от домакините влезе свирепо с бутоните в глезена на Веселин Любомиров с риск да го контузи. От щаба на Марек скочиха, а след няколкоминутни разправии червен картон бе показан на Радков. Жълти картони видяха и хора от щабовете на двата тима. Секунди по-късно пък капитанът на Чавдар Николай Ботев извърши груб фаул срещу Башлиев, което предизвика нови безредици на терена.

След почивката Марек взе диригентската палка в търсене на победата. Няколко удари отправиха Любомиров, Ганчев и Божилов. Златното положение за дупничани бе в 70-ата минута. Тогава при контраатака топката бе подадена на изключително удобна позиция на Башлиев, но защитникът вместо в мрежата, прати кълбото високо над вратата. 3 минути по-късно пък Веско Любомиров със страхотен шут разтресе гредата на Чавдар.

И когато мачът отиваше към нулево равенство, дойде мигът на етрополци. В добавеното време резервата Христо Василев ритна една топка от движение и я прати в мрежата зад Пламен Младенов, донасяйки победата на своите.

Така Марек остава на първо място в класиренето, но позволи на Чавдар (Етр) да го доближи.

Първенството на Югозападната Трета лига ще бъде подновено през февруари догодина.

Марек: Младенов, Ангелов, Башлиев, Йорданов (76-Стойнев), Калайджийски (60-Михалков), Близнаков, Илиев, Иванов (76-Николов), Любомиров, Ганчев, Божилов