Марек рухна в края срещу Етър

Марек бе близо да вземе точка и от Етър, но загуби с 0:1 с гол в края на мача. Двата тима направиха като цяло равностоен сблъсък на ст. „Бончук“ без особено качествени изпълнения.

През първото полувреме двамата вратари почти нямаха работа. Втората част започна с удар на Пехливанов от гостите, който обаче не порази целта. В 57-ата минута Радослав Апостолов с техничен шут пък уцели горната греда зад вратаря на Марек Младенов. Шансът за дупничани бе в 70-ата минута. Тогава след центриране от пряк свободен удар Георги Божилов би с глава, но на метър от гредата. Търновци имаха не лоша възможност и в 81-ата минута, но шутът на Янков мина встрани. Етър все пак дочака своя миг 2 минути преди края. Резервата Уилсон Фелипе получи топката в наказателното поле и с удар по диагонала отбеляза за 0:1, с което прати 3-те точки във Велико Търново.

Неприятното за Марек е, че пореден мач не успя да отбележи гол.

В класирането на Втора лига дупничани са точно над чертата – 16-ти, но все още не са се изиграли всички срещи от кръга.

Марек: Младенов, Калайджийски, Арсов, Йорданов, Гьонов, Д. Илиев, М. Иванов, Е. Илиев (75-Панталеев), Димитров (46-Владимиров), Божилов, Ганчев (75-Георгиев)