Марек Юнион-Ивкони взе гейм с 31:29, за да спечели чисто в Луковит

Марек Юнион-Ивкони постигна осмия си успех в мъжкото първенство по волейбол, след като се наложи като гост на Ботев (Луковит) с чистото 3:0 (31:29, 26:24, 25:15) в двубой от 19-ия кръг.

Най-драматичен бе първият гейм. Домакините поведоха в срещата, след което дупничани изравниха, а играта продължи точка за точка. В крайна сметка Марек измъкна успеха в гейма с 31:29.

Втората част също бе доста оспорвана. В завършека й тимът от Дупница затвори с 26:24, което се оказа и решаващо за крайния изход, след като третият гейм бе изцяло под диктовката на Марек Юнион-Ивкони.

За най-полезен играч на мача бе определен Стефан Узунов от тима на победителите.

В класирането Марек Юнион-Ивкони е девети с 24 точки с 8 победи и 11 загуби. Ботев (Луковит) е 14-ти с 9 точки от 2 успеха и 17 загуби.

В следващия кръг Марек е домакин на Славия на 11 март.