Марек Юнион-Ивкони кръгла нула и в Бургас

Марек Юнион-Ивкони записа нова загуба без да вземе и гейм. Дупничани отстъпиха с 0:3 (25:14, 25:13, 25:18) от Нефтохимик в мач от осмия кръг на Супер Волей, който се игра в бургаската зала „Младост“.

Двубоят премина изцяло под диктовката на домакините, които така и не видяха съпротива от дупничани. Треньорът на Марек Найден Найденов извъртя целия си състав в търсене на оптимален вариант, но и това не сработи. Така Нефтохимик спечели срещата за 70 минути.

За най-полезен играч бе избран Аксел Трухчев, който стана и реализатор номер 1 със 17 точки. Неговият съотборник от бургазлии Матей Михайлович добави 10 точки.

Така Нефтохимик постигна четвърта победа в първенството, като с четири загуби и 14 точки запазва шеста позиция във временното класиране. Марек Юнион-Ивкони пък инкасира седма поредна загуба, като с една победа и 3 точки е на десето място в подреждането. Вече в 6 поредни срещи дупничани губят на нула.

В следващия кръг е мачът на истината за Марек Юнион-Ивкони. На 2 декември в Спортната зала в Дупница гостува Славия, който е другият изключително млад тим в първенството и заема предпоследното 11-то място в таблицата.