Марек Юнион-Ивкони озори Дея с юношите, остава в плейофите

Марек Юнион-Ивкони загуби с 2:3 (-25, 21, 25, -17, 11) от Дея спорт, но младите волейболистите от Дупница показаха отлична игра в среща от 21-ия кръг на Супер волей.

Марек започна смело срещу несравнимо по-опитната селекция на гостите. Дупничани поведоха с 8:4 в първия гейм, а Дея изравни чак при 16:16. След това бургазлии взеха и не малка преднина, но домакините не се предадоха. Марек Юнион-Ивкони стигна до изравняване при 24:24, а след това и обърна до 27:25 за 1-0.

За втората част Дея си взе поука и заигра по-концентрирано. Бургазлии взеха преднина още при 3:6, която постепенно увеличиха, за да се стигне до 10:17. Тук някъде треньорът на Марек Найден Найденов даде шанс за игра на младите си надежди от скамейката. Те показаха смели и качествени отигравания, но с опит Дея затвори при 21:25, за да изравни геймовете.

На полето за Марек останаха юношите Никола Карагьозов и Георги Бъчваров, които със силното си представяне изиграха ключова роля за спечелването на третия гейм. Допринесе и изнервеността в полето на противника, най-вече в обичайния заподозрян Георги Братоев и руснака Витали Василиев, които се поддадоха на провокации от публиката. Така дупничани измъкнаха частта при 27:25 и поведоха с 2-1.

В четвъртия гейм класата на бургаския отбор си каза думата и мачът влезе в тайбрек.

А там отново опитът бе решаващ. Червен картон получи руснакът Василиев от състава на Дея. В края на тайбрека дойде и друг скандален момент, при който Найден Найденов избухна срещу съдиите за това дали топката е минала между антените. Победата обаче отиде за Дея спорт с 3:2.

Така Марек Юнион-Ивкони остава в зоната за плейофи – на 8-о място. Дали дупничани ще запазят тази позиция ще стане ясно в последния кръг от редовния сезон, който ще се изиграе в петък. Тогава Марек гостува на Нефтохимик.