Марек Юнион-Ивкони се прероди и отнесе Монтана

Като прероден игра отборът на Марек Юнион-Ивкони срещу Монтана и постигна победа с 3:0 (14, 23, 24) в среща от 15-ия кръг на Супер волей. Дупничани нямаха успех от 2 декември, когато отново в Спортната зала спечелиха със същия резултат срещу последния в класирането Славия.

Сега срещу монтанчани състезателите на Найден Найденов започнаха много силно и разпердушиха съперника в първия гейм. Втората част бе далеч по-трудна за Марек, но тимът от Дупница успя да я затвори на 23 за 2-0. В третия гейм Монтана имаше солидна преднина в самия му край. С финален щурм обаче Марек Юнион-Ивкони изравни при 23:23, а след това и обърна до 26:24.

Така за всеобща изненада дупничани взеха третата си победа в първенството и дишат малко по-спокойно в дъното на класирането. Марек Юнион-Ивкони остана предпоследен 11-и с 9 точки след 3 победи и 12 загуби. Монтана е в средата на таблицата – на 7-а позиция и е сигурен за плейофите за титлата.

В следващия кръг Марек гостува на суперфаворита Хебър.