Миглена Селишка тушира македонка и спечели медал

Дупничанката Миглена Селишка спечели бронзов медал на турнира по борба „Дан Колов – Никола Петров“. В схватката за бронза в категория до 50 кг европейската шампиона от 2020 г. тушира македонката Вероника Рябоволова.

В същата категория шампионка стана Мария Стадник (Азербайджан). На финала двукратната олимпийска вицешампионка и двукратна №1 в света победи с технически туш само за 34 секунди Светлана Анкичева (Казахстан). В ъгъла на Стадник бе славният ни треньор Симеон Щерев, който ще подготвя Мария до игрите Париж 2024, информират от БФБ. Край тепиха бе и малката дъщеричка на шампионката.
Семьон Новиков пък препаса златния пояс „Никола Петров“ на турнира в столичната зала „Левски София“. Украинецът с наш паспорт стигна до титлата в категория до 87 кг на класическия стил в дебюта си за България.

Носител на златия пояс „Дан Колов“ стана Рамазан Рамазанов, който ликува при 70-килограмовите. През миналия сезон дагестанецът с наш паспорт взе бронз на европейското, а сега спечели и най-престижното отличие в българската свободна борба.
За най-добра състезателка при жените бе определена Юлияна Янева, която стана №1 в категория до 68 кг. През 2020-а тя триумфира и със световната купа.
Тримата получиха отличията от президента на федерацията Христо Маринов.

Другият представител на Дупница на турнира Кирил Милов не можа да излезе в битката за медал, заради травма.
Снимка: Start-Photo.bg