Най-после победа! Марек Юнион-Ивкони отвя пловдивския Локомотив

Марек Юнион-Ивкони спечели с 3:0 (25:23, 25:16, 25:21) срещу Локомотив (Пд) в мач от 13-ия кръг на волейболното първенство при мъжете. Двубоят се игра в зала „Сила“ в Пловдив. С успеха си дупничани прекъснаха негативната си серия от четири поредни загуби в шампионата.

Домакините започнаха добре срещата и оказаха съпротива на Марек в първия гейм. Играчите на Найден Найдено обаче успяха да вземат първата част, а след това уверено спечелиха и следващите два гейма.

Най-резултатен в мача бе Цветелин Цветанов от Марек Юнион-Ивкони със 17 точки, като той бе отличен и за MVP на срещата. С 16 точки завърши Димитър Дулчев. За Локомотив (Пд) Венцислав Георгиев се отчете с 13 точки и бе единственият за „смърфовете“ с двуцифрен актив.

В класирането Марек заема десетата позиция с 15 точки след 5 победи и 8 загуби. Локото е на 13-а позиция с 6 точки след само 2 победи и 10 поражения.

В следващия кръг на 15 февруари от 17.30 ч. Марек Юнион-Ивкони приема в Спортната зала в Дупница отбора на Сливнишки герой.