Нова победа за Марек в контролите

Четвъртата си победа постигна отборът на Марек в контролите от лятната подготовка. Дупничани надделяха с 1:0 над Гранит (Владая) на неговия стадион.

Мачът започна двуостро, като гостите дочакаха своя шанс в 17-ата минута. Тогава Гранит сбърка елементарно, от което се възползва Георги Божилов и прехвърли излезлия вратар Минев за 0:1. Попадението даде допълнително самочувствие на гостите, които до края на полувремето трайно задържаха топката и не позволяваха почти никакви опасности пред своята врата.

През втората част бяха извършени множество смени, но отново Марек бе тимът, който диктува темпото. Добро положение се откри в 60-ата минута, когато удар на Анжело Кючуков-младши бе спасен от вратаря. В 77-ата минута ситуацията се повтори, като отново вратарят отрази. В 79-ата минута пък Михалков навлезе по диагонала, но ударът му прелетя високо над целта. Минута по-късно отново стражът на Гранит трябваше да се намесва и да запази резултата само 0:1.

Направи впечатление, че отново от състава на Марек липсваха основни фигури заради контузии. Отсъства и нападателят Николай Ганчев, който кара проби в елитния Славия. С 8-те си гола в контролите Ганчев е хванал окото на скаутите на „белите“ и треньорът Златомир Загорчич ще решава дали да го остави за постоянно на „Овча купел“.

Марек: Костадинов, Калайджийски, Стойнев, Р. Йорданов, Карагьозов, Иванов, Илиев, Николов, Божилов, Димитров, А. Кючуков (Младенов, В. Йорданов, Любенов, Михалков, Влахов, Костов, Панчаревски)