Пак победа навън! Марек се връща с 3 точки от Видин

Марек спечели победа с 1:0 като гост на Бдин (Видин) в среща от третия кръг на Втора лига.

Първото полувреме премина под диктовката на Марек, като дупничани постоянно търсеха атаки към вратата на противника. Най-активни в предни позиции бяха Веселин Любомиров и Николай Ганчев, които обаче трудно пробиваха сгъстената отбрана на Бдин. Домакините отговориха с два опасни набега на Цветомир Тодоров и Николай Цветков. Най-добрата възможност за гол се откри в 32-ата минута. Веско Любомиров обаче не уцели вратата от изгодна позиция след пас на Костов.

Втората част започна както първата – с по-активна игра на гостите. Постепенно обаче видинци взеха да атакуват по-смело. В 60-ата минута топката се чукна в гредата след удар на Тодоров от Бдин. 3 минути по-късно удар с глава на Андон Гущеров попадна в ръцете на вратаря. След това Даниел Гогов също стреля в обятието на стража. Така се стигна до 72-ата минута. Тогава Любомиров с ефектен удар в долния ъгъл отбеляза за 0:1 и вдигна в екстаз феновете от Дупница.

В 90-ата минута с червен картон бе изгонен Калоян Цветков от Бдин, който спря откъсващия се Георги Божилов.

Така макар и с малко нерви отборът на Марек спечели втора поредна победа като гост във Втора лига.

В следващия кръг дупничани посрещат на „Бончук“ Черноморец (Балчик).

Марек: Костадинов, Башлиев, Сандев, Мурадов, Каймакански, Близнаков, Иванов (63-Гогов), Илиев, Любомиров (89-Божилов), Ганчев (94-Р. Йорданов), Костов (46-Гущеров)