Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Победа и загуба в плейофите за Политехника Дупница

Победа и загуба белязаха изминалата седмица за БК Политехника Дупница.

В третия решителен двубой от ¼-финалната серия А-отборът на Политехника победи със 76:73 тима на Фаб файв и си осигури продължаване в следващата фаза в първенството на Българска баскетболна лига, А група Запад. Сблъсъкът в зала „Триадица“ предложи инфарктни моменти, гонитба в резултата и множество обрати. В крайна сметка със силен финален щурм и железни нерви Политехника изтръгна победата, за да зарадва агитката от Дупница. С най-много точки за „лилавите“ завърши Мартин Петров – 21, добавяйки 3 борби и 3 асистенции. С 16 точки, 2 борби и 3 асистенции се отчете Кристиян Георгиев. От пейката Омар Ел-Аюби отбеляза 17 точки, хвана 9 борби под коша и даде 3 асистенции. Асен Попов вкара 9 точки и хвана цели 14 борби. Димитър Генов също игра силно – 10 точки, 8 борби, 5 асистенции. За противника Ангел Пейчинов бе най-резултатен с 21 точки. Камен Атанасов завърши с 19, а Георги Кръстев с 13. На ½-финал Политехника Дупница ще играе срещу Балкан А.

Б-отборът на Политехника пък отпадна на ¼-финал в ББЛ, Б група Запад, след като в третия мач от серията загуби с 67:87 от отбора на Микс Б. Изключително резултатни за Микс Б се оказаха втората и четвъртата част, които предопределиха и крайния резултат. За Политехника Б с най-много точки завърши Йордан Георгиев – 14. Над всички за „лилавите“ пък бе Омар Ел-Аюби, който направи дабъл-дабъл – 12 точки и 17 борби. Пейката на Микс бе доста резултатна. С цели 29 точки от скамейката влезе Илиян Варзоев, а с дабъл-дабъл (20 точки, 11 борби) – Иван Неделчев.