Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

С много проблеми в отбора Марек отпадна от Купата

Марек отпадна от турнира за Купата на България след загуба с 3:4 от Вихрен. На стадиона в Микрево дупничани играха с изключително експериментален състав, заради многобройни контузии и наказания и това оказа съществено влияние за крайния резултат. На треньора Танчо Калпаков му бе изключително трудно да сглоби отбор за двубоя, като нито един от титулярната защита не можа да участва в мача. Бяха привикани и доста от юношите старша възраст.

От това се възпозва тимът на Вихрен, който поведе още в 10-ата минута с гол с глава на Методи Костов. Марек изравни бързо – в 17-ата минута се разписа Дани Гогов с удар по диагонала. Санданчани пак излязоха напред в резултата в 25-ата минута, когато реализира Якимов отново с глава. 6 минути по-късно 3:1 направи Димитров пак с глава. Дупничани се върнаха в мача в 42-ата минута, когато Веско Любомиров отбеляза красив гол от воле за 3:2.

През втората част отново Вихрен пръв вкара, като за 4:2 в 52-ата минута се разписа Християн Димитров. Малко по-късно от дузпа Дани Гогов намали на 4:3.

С вътрешния размествания в състава и включване на юноши Марек опита да стигне до изравняване, но Вихрен успя да удържи и да се класира напред в турнира.

Марек: Младенов, Михалков, Р. Йорданов, Илиев, Божилов, Джаджаров (84-Живков), Иванов, Гогов, Любомиров, В. Йорданов, А. Кючуков (88-Наков)