Алисия, Сашко и Мартин донесоха медали в Дупница от Световната купа в Будапеща

Състезателите на дупнишкия клуб по кикбокс Патриот постигнаха поредните си успехи на международния ринг. Като част от националния отбор на България Сашко Николов, Алисия Сусанина и Мартин Миладинов завоюваха медали от 27-ото издание на Световната купа. Турнирът се проведе в унгарската столица Будапеща.

Сашко Николов стана шампион и спечели златен медал в категория до 63,5 кг, стил лоу кик. Алисия Сусанина остана втора в категория до 60 кг, стил лоу кик, а Мартин Миладинов взе среброто в категория до 51 кг, стил К1.

Друг представител на СК Патриот – треньорът Ани Минкова пък направи дебют като съдия на ринг на състезания от такъв ранг.

Българските кикбоксьори спечелиха общо 161 медала, от които 48 златни, 51 сребърни и 62 бронза на Световната купа. Страната ни участва със 122 състезатели в 323 различни стилове и категории. В унгарската столица се проведе най-престижната Световна купа за годината, като единствено домакините бяха с по-многоброен състав от българите. Надпреварата се състоя в зала „BOK Sportcsarnok“ на три ринга за тежките стилове и на 12 татамита за леките дисциплини.

България зае второто място в генералното класиране при държавите по спечелени медали. Първи са домакините, а третата позиция е за Украйна.