„Бебетата“ от Марек Юнион-Ивкони тръгнаха с победа

Силно подмладеният състав на Марек Юнион-Ивкони тръгна с победа във волейболното първенство при мъжете. В първия кръг от новия сезон дупничани надделяха с 3:1 (23, -25, 27, 23) в своята зала над тима на Черно море.

Домакините започнаха плахо първия гейм и допуснаха „моряците“ да вземат преднина при 9:12. Постепенно Марек се отърси от напрежението и изравни резултата при 15:15. В самия край на частта дупничани направиха 4 поредни точки, за да затворят гейма в своя полза при 25:23 за 1-0.

Водени от единствения опитен играч в отбора – Златан Йорданов, волейболистите на Марек Юнион-Ивкони взеха аванс от 5:2 във втория гейм. Варненци изравниха при 10:10, а дори и поведоха при 11:14. Дупничани успяха да изравнят при 20:20, а равенството се задържа до 23:23. Черно море все пак показа по-големи нерви и спечели при 25:27 за 1-1.

Марек измъкна инфарктно третия гейм. Дупничани водеха с 24:21, но изпуснаха три геймбола за да се стигне до 24:24. След това с истинска драма частта отиде при Марек Юнион-Ивкони с резултат 29:27 за 2-1.

В четвъртия гейм Георги Бъчваров направи няколко аса, Марек затвори при 25:23, а с това и мача с 3-1.