Без загуба – Марек каза „чао“ на „В“ група на нивата в Сандански

Марек напусна аматьорския футбол без загуба в решителната десетица на Югозападната Трета лига, завършвайки 1:1 в последния кръг като гост на Вихрен. Срещата се игра на ужасяващо лошия терен на стадиона в Сандански, на който предстои ремонт.

Дупничани излязоха практически с резервния си състав. Поиграха и не малко юноши старша възраст, предвид факта, че отдавна гостите са си осигурили промоция. Водеше ги наставникът на юношите Цветан Видински.

Първото полувреме мина с поделено надмощие. Първоначално Марек повече владееше топката и с хубави комбинации търсеше път към вратата. Вихрен пък в един момент заигра по-опростено и стигна до гол в 37-ата минута. Тогава Карвальо с удар от наказателното поле не остави шансове на Младенов – 1:0.

През второто полувреме Марек наложи натиск в търсене на изравнително попадение. Улисани в атака обаче гостите допуснаха някои опасности пред вратата си. Най-добрата възможност за Вихрен бе в 72-ата минута, когато Ергин уцели напречната греда. Последваха няколко шута и към вратата на домакините. Така се стигна до 88-ата минута, когато влезлият като резерва младок Любомир Костов с воле направи 1:1. В оставащите минути дупничани се хвърлиха напред в търсене на пълния обрат. Сигурни намеси на Абди Абдиков обаче запазиха равенството до края.

Така Марек завършва на първо място в крайното класиране с актив от 43 точки. Тимът от Дупница не допусна и нито една загуба в решителната втора част от първенството.

Марек: Младенов, Михалков, Р. Йорданов, Ангелов, Каймакански, Илиев, Иванов (62-В.Йорданов), Гогов (84-Тодоров), Кючуков (46-Л. Костов), Божилов (62-Джаджаров), Владимиров (66-Панчаревски)