Във Враца самонадеяни за баража, насрочиха концерт да празнуват

Прекалено самонадеяни изглеждат във Враца преди решителния бараж за Първа лига между местния Ботев и Марек. 14-ият в елита и 3-ият във втора дивизия се срещат на стадион „Христо Ботев“ под Околчица в четвъртък от 19 ч.

Явно домакинското предимство дава прекаленото самочувствие на „зелените“, които се готвят да празнуват оставане в Първа лига още преди мачът да се е изиграл.

Със специално видео обръщение кметът на Враца Калин Каменов призова за подкрепа и обяви, че веднага след края на футболния двубой ще има концерт на Деси Добрева на стадиона. „При евентуална победа всички заедно с нейните изпълнения да празнуваме още един сезон на Ботев Враца в Първа лига“, заяви бодро Калин Каменов, който е и член на Изпълкома на БФС. Във Враца организират и общоградско шествие до стадиона явно сигурни в успеха.

На Марек пък не му остава нищо друго освен да затвори устите на своите домакини с добра игра и победа насред Враца.

Междувременно продължава записването на дупнишките фенове за пътуването за мача. Осигурен е голям автобус, който ще потегли в 14 ч. в четвъртък от магазин Лидъл в Дупница. Цената за отиване и връщане ще е около 18-20 лв., възможно е да бъде и по-ниска, съобщават организаторите. Записванията стават предварително на телефон: 0898 880603. Освен това ще има и доста фенове, които ще пътуват с коли от Дупница.

Домакините от Ботев Враца пък обявиха, че ще пуснат вход свободен.

Победителят в баража се определя в един мач. При равенство в редовното време ще се играят две продължения от по 15 минути. При ново равенство ще се изпълняват дузпи.