В мач с два червени картона Марек загуби в Пловдив

Загуба с 0:3 при гостуването си на Марица инкасира тимът на Марек в поредния кръг на Втора лига. Мачът започна добре за дупничани, но завърши лошо.

Още в 15-ата минута домакините останаха с 10 души на терена след червен картон на капитана Веселин Марчев. Дупничани обаче не се възползваха от численото си предимство. В 41-ата минута с червен картон бе отстранен и Румен Гьонов от гостите, с което силите се изравниха.

След почивката дойде и развръзката. В 55-ата минута откри опитният нападател Петър Атанасов. В 66-ата минута резултатът вече беше 2:0 след попадение на щатния голмайстор на Марица Мариан Тонев, който се възползва от пас на Димитър Аврамов. В добавеното време Аврамов асистира и на влезлия като резерва Сами Мехмедов за крайното 3:0.

Така Марек се свлече в зоната на изпадащите. По-неприятното е, че дупничани още не са отбелязали гол през пролетния полусезон на първенството.

Марек: Младенов, Гьонов, Арсов, Йорданов (82-Ангелов), Калайджийски, М. Иванов (82-Любенов), Д. Илиев (87-Кючуков), Божилов, Димитров (46-Влахов), Е. Илиев, Ганчев (61-Панталеев)