„Геройска“ загуба за Марек Юнион-Ивкони

Сливнишки герой спечели пета поредна и общо шеста победа в първенството по волейбол при мъжете, надигравайки Марек Юнион-Ивкони с 3:2 (24:26, 25:23, 25:23, 23:25, 15:12). Мачът се игра в Спортната зала в Дупница.

Срещата бе изключително равностойна и драматична в първите четири гейма, за да се стигне до тайбрек. В петата част гостите от Сливница тръгнаха по-добре и това бе ключът към успеха им, за да затворят мача в своя полза. Така Сливнишки герой си върна на Марек Юнион-Ивкони за драматичната загуба със същия резултат в първата част на шампионата.

Най-резултатен бе Методи Ананиев от Героя с 18 точки, а с 16 приключи неостаряващият Костадин Стойков. 12 точки реализира Ерик Стоев. За Марек Цветелин Цветанов бе над всички с 25 точки, а 18 добави македонецът Лука Костич. С 16 точки се отчете Димитър Дулчев.

В класирането дупничани вече са 11-ти след 5 победи и 9 загуби и актив от 16 точки. Сливнишки герой е десети със 17 точки след 6 победи и 7 загуби.

В следващия кръг Марек Юнион-Ивкони приема Добруджа на 19 февруари от 17.30 ч.

Снимка: Старт Фото