Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Какъв старт! Марек развинти Черноморец насред Бургас

Летящ старт за Марек при завръщането му във Втора лига. Дупничани победиха с 2:0 като гост тима на Черноморец. Двубоят се игра на стадион „Лазур“ в Бургас пред погледа на Димитър Бербатов и трийсетина запалянковци пътували от Дупница.

Срещата започна с поделено надмощие като гостите изчакваха своите шансове. Първата добра възможност за гол дойде в 19-ата минута, когато Башлиев стреля с глава, но над вратата. В 24-ата минута пък Черноморец отговори с удар на Чаворски, който бе блокиран от защитата на Марек. В 27-ата минута резултатът бе открит. 0:1 направи Христо Каймакански след брилянтен извеждащ пас на Любомиров. В 33-ата минута дупничани бяха близо до удвояване, но шут на младия Костов попадна в ръцете на вратаря. В 44-ата минута Марек уцели гредата чрез Даниел Гогов, който стреля от далечна дистанция. В продължението на първото полувреме съдията даде фаул срещу Николай Ганчев, вместо авантаж и това спаси Черноморец от получаването на гол. Все пак от фаула Гогов се разписа за 0:2.

В началото на втората част домакините опитаха натиск, но Марек издържа. След това дупничани взеха нещата в свои ръце и стигнаха до добри възможности за попадение чрез Любомиров и влезлият като резерва Гущеров. Нов гол не падна, но гостите в типичния си разиграващ стил дочакаха последния съдийски сигнал, за да се поздравят с 3 точки край морето.

В следващия кръг Марек е домакин на Монтана.

Марек: Костадинов, Башлиев, Сандев, Стойнев, Каймакански, Илиев, Иванов, Любомиров (80-Владимиров), Гогов (80-Мурадов), Ганчев, Костов (53-Гущеров)

Снимка: Диема Спорт