Марек взе една точка в Добрич

Марек взе една точка от гостуването си на Добруджа, завършвайки 1:1 в ключов мач от борбата за оцеляване във Втора лига. На ст. „Дружба“ в Добрич се срещнаха два преки конкурента за оставане в групата и поделиха точките след здрав сблъсък.

След първи 15 минути, в които Добруджа наложи домакински натиск, дупничани поведоха в резултата. Това стана с гол на Димитър Владимиров, който се разписа в 20-ата минута. Малко след това Владимиров излезе, заради травма. Изравняването дойде в 69-ата минута от дузпа. От бялата точка отбеляза Ивайло Лазаров за 1:1. До края срещата бе доста изнервена, предвид залога, а това доведе и до показването на доста жълти картони за играчи и на двата тима.

В крайна сметка мачът приключи наравно, с което Марек събра 27 точки и запазва прилични шансове за спасение. В следващия кръг дупничани са домакин на Спортист (Своге).

Марек: Костадинов, Калайджийски (90-Георгиев), Арсов, Йорданов, Влахов (74-Гьонов), Д. Илиев, М. Иванов (74-Черненко), Близнаков, Е. Илиев (90-Димитров), Владимиров (31-Ганчев), Божилов