Марек взе първа победа с голове на юноши

Марек спечели първата си победа за годината, надделявайки с 2:0 над третодивизионния Пирин (Рз) в контролна среща. Двубоят се игра на терена в санданското село Склаве и бе полезен и за двата тима.

Двете попадения паднаха след почивката и бяха дело на двама от най-младите в тима на дупничани. За 1:0 се разписа 19-годишният Анжело Кючуков-младши, който бе точен с глава след центриране на Иван Влахов. 2:0 направи още по-младият Валери Йорданов, който по принцип се състезава за юношите на Марек, но му се дава шанс и при мъжете. Дупничани можеха да отбележат и още голове и да направят резултата по-убедителен, но направиха няколко пропуска преди и след почивката.

„Полезна проверка, макар че теренът се поразвали. Освен двата гола, създадохме и други положения. Личи си, че досега наблягахме на физическата подготовка, като от тук нататък момчетата ще са по-свежи и ще тренират повече с топка“, обобщи вицепрезидентът на Марек Васил Василев.

Следващата контрола за тима от Дупница е на 29 януари срещу друг представител на Втора лига – Септември (Сим). Мачът ще се играе на стадиона в Симитли.

Дотук в подготовката марекчани бяха записали две загуби – 0:1 от Беласица и 0:4 от Левски (Лом).