Марек допусна първа загуба в контролите

Първа загуба в контролните срещи допусна отборът на Марек в подготвителния период. На базата на Пирин Благоевград в с. Рилци дупничани отстъпиха с 0:3 от „орлетата“.

Головете паднаха през първото полувреме като за 1:0 откри Попадийн в 12-ата минута. След това Марек създаде две добри ситуации пред вратата на противника, но ударите на Даниел Гогов и Росен Йорданов не намериха целта. В 26-ата минута след хубава комбинация Асен Дончев покачи на 2:0. 4 минути по-късно Тасев направи 3:0 след рикошет в горната греда.

След почивката поетапно бяха извършени редица смени в двата състава, а за Марек в игра се появиха доста юноши. Добро положение за гол се откри пред дупничани в 70-ата минута, но Александър Близнаков стреля встрани от вратата. В 75-ата минута Николай Ганчев напредна и стреля, но вратарят на Пирин отрази и запази резултата.

Следващата контролна среща за Марек е на 7 февруари от 12 ч. на стадион „Бончук“, а съперник е Локомотив София.

Марек: Младенов, Каймакански, Стойнев, Башлиев, Кавдански, Илиев, Иванов, Близнаков, Ганчев, Гогов, Р. Йорданов (Костадинов, Наков, Влахов, Любомиров, Джартов, Рибарски, Джаджаров, Стоянов)