Марек загуби злощастно от Монтана в продължението

Марек допусна злощастна загуба с 1:2 като гост на Монтана в 19-ия кръг на Втора лига. Дупничани изнесоха добър мач, поведоха в резултата, но шансът им обърна гръб през второто полувреме и си тръгнаха с празни ръце.

Марек започна със самочувствие и удари на Николай Ганчев и Валери Йорданов към вратата на противника. В 12-ата минута гредата спаси Монтана след шут на Божилов, при който вратарят Симеонов подцени ситуацията. 2 минути по-късно домакините поискаха дузпа за съприкосновение между Ричард Сила и Боян Стойнев, но наказателен удар не бе отсъден. В 32-ата минута брилянтно разиграване на Марек достави топката до точката за изпълнение на дузпа, но пропуск направи юношата Валери Йорданов. В 35-ата минута доста спорна дузпа бе свирена за Монтана за игра с ръка на Божилов в наказателното поле. Вратарят на Марек Константин Костадинов обаче отрази удара на Димитър Буров от бялата точка, а и при добавката прояви котешки рефлекс. Отново Буров стреля в 40-ата минута и отново Костадинов спаси. В 43-ата минута Марек откри за 0:1, след като сам срещу вратаря бе изведен Ники Ганчев, който бе точен.

Домакините бяха по-дейни след почивката. В 48-ата минута Костадинов спаси силен удар на Емил Янчев. Десетина минути по-късно и Каменов стреля, но отново вратарят на Марек се намеси. В 63-ата минута голям пропуск направи Ричард Сила пред вратата на дупничани. Резултатът бе изравнен в 76-ата минута. Тогава с глава за 1:1 се разписа Владислав Цеков. Двубоят вървеше към равенство, но в 93-ата минута далечен шут на резервата Александър Тодоров донесе победата за Монтана.

Марек: Костадинов, Башлиев, Стойнев, Р. Йорданов, Каймакански, Близнаков, Иванов, Илиев, Божилов (64-Гущеров), В. Йорданов (53-Гогов), Ганчев