Марек загуби от Хебър и ще чака чудо

Марек загуби гостуването си на Хебър с 0:3 и само чудо може да спаси дупничани от изпадане от Втора лига. До края на първенството остава само още един кръг, а с успеха си пазарджиклии с единия крак влязоха в елитната дивизия.

Пред почти пълните трибуни на ст. „Георги Бенковски“ всичко се реши през второто полувреме на мача. В рамките на 10 минути след почивката – между 50-та и 60-та, домакините изковаха победата. В 50-ата минута се разписа Георги Каракашев, а втория гол бе дело на Евгени Игнатов. В 84-ата минута падна и третото попадение с автор Тодор Чаворски.

Така кръг преди края Марек остава в зоната на изпадащите на 3 точки от спасителния бряг. Само страхотно стечение на обстоятелствата може да остави дупничани във втора дивизия. Това минава през две загуби на Ботев (Пд) II и Септември (Сим) в оставащите им два мача и задължителна победа за Марек в последния кръг у дома срещу Струмска слава. Тогава головата разлика би определила изпадащия между дупничани и пловдивчани. До там обаче едва ли ще се стигне, след като в последния ден от шампионата Ботев (Пд) II посреща съгражданите от Марица.

Марек: Младенов, Гьонов (87-Калайджийски), Д. Илиев, Йорданов, Влахов, М. Иванов (87-Николов), Черненко, Близнаков, Кючуков (46-Ганчев), Е. Илиев (74-Димитров), Божилов (64-Панталеев)