Марек издрапа до първа победа

Марек изкопчи първа победа в първенството на Втора лига, след като на стадион „Бончук“ победи с 1:0 тима на Беласица. Двубоят не бе особено привлекателен, като предложи малък брой положения за гол. Все пак около 1000 души публика остана доволна от победата на дупничани, за разлика от агитката от 50 души от Петрич, която трябваше да преглътне поражението.

Скъпоценният гол падна в 23-ата минута, като това бе единственото чисто положение преди почивката. Мартин Кавдански стреля с глава и уцели страничната греда. Топката се върна в полето, а след ново центриране също с глава Иван Арсов отбеляза първия си гол за Марек – 1:0.

През второто полувреме Беласица тръгна малко по-смело напред. В 60-ата минута удар на Атанас Карачоров загря ръкавиците на Константин Костадинов. Най-добрата ситуация за гостите дойде в 72-ата минута. Тогава Костадинов остави вратата си опразнена, ала Аксел не успя да намери мрежата с удар по земя. В 86-ата минута дупничани поискаха дузпа за влизане в краката на Кавдански, но сигнал на рефера Иво Андреев не последва. При оформилата се контраатака на Беласица можеше да се стигне до изравняване, но петричани не съумяха да развият добре контранападението си.

Така Марек взе първата си победа този сезон и продължава невероятната си серия от над 850 дни без загуба на „Бончук“.

Марек: Костадинов, Петков, Арсов, Кавдански, Башлиев, Любомиров (96-Стоянов), Джаджаров (75-М. Иванов), Каймакански, В. Йорданов (46-И. Димитров), Ганчев (92-Т. Иванов), Аспарухов