Марек излъга талантите на Лудогорец

Марек изкова ценна победа във Втора лига, надделявайки с 1:0 у дома над дубъла на Лудогорец. 1000-те зрители на ст. „Бончук“ видяха доста постно първо полувреме, а развръзката дойде след почивката.

За първата част може да се отбележи единствоно удар в гредата на Костадинов от разградчани в 10-ата минута след корнер и претенция за дузпа за Марек. Дупничани можеха да получат наказателен удар в своя полза в 27-ата минута, когато Раиф Мурадов получи ритник с бутоните в наказателното поле на гостите. Реферът Иво Андреев обаче си замълча.

Със самото начало на второто полувреме Марек имаше шанс да открие, но Близнаков се забави и топката му бе избита в корнер. След ъгловия удар Боян Стойнев с глава прати топката в мрежата за 1:0. Добър шанс за домакините се откри в 68-ата минута, но Божилов стреля високо над вратата от удобна позиция. В последните 10 минути Марек потрепери, след като Лудогорец хвърли всичко напред. В 83-ата минута вратарят на дупничани Константин Костадинов спаси отбора си, отразявайки шут след голямо разбъркване. Завърналият се по спешност на „Бончук“ Румен Сандев пък се справи блестящо и също допринесе с играта си за запазването на суха мрежа.

На Марек предстои гостуване на Вихрен за Купата на България, а след това визита на Марица във Втора лига.

Марек: Костадинов, Стойнев, Мурадов (81-Р. Йорданов), Сандев, Каймакански, Илиев, Близнаков, Иванов, Гогов, Божилов (69-Владимиров), А. Кючуков (64-Костов)