Марек изпусна дузпа, вкара втора в 90-ата минута и спаси точката пред Борбалан

Марек спаси едната точка, завършвайки наравно 1:1 у дома срещу Янтра Габрово в мач от Втора лига. Изравнителният гол за дупничани падна от дузпа в 90-ата минута, а в ложата на стадион „Бончук“ бе шефът на Съдийската комисия – испанецът Давид Борбалан.

Домакините получиха право да изпълнят дузпа още в 10-ата минута. Тогава Петър Иванов закъсня с влизането и фаулира Веселин Любомиров в наказателното поле. От бялата точка обаче не сполучи Александър Близнаков, след като ударът му бе отразен от вратаря Християн Василев. В 18-ата минута спасяване, но от игра, направи и стражът на Марек Константин Костадинов. В продължението на първото полувреме бившият нападател на дупничани, сега в Янтра – Даниел Младенов, прехвърли Костадинов, но топката излезе на сантиметри в аут.

В 57-ата минута Иван Василев получи топката на много удобна позиция и я прати в мрежата на дупничани за 0:1. Марек опита да отговори, но трудно стигаше до чисто положение за гол. В 80-ата минута Николай Ганчев пропиля много добра възможност, стреляйки над вратата от 5 метра. В 90-ата минута тимът от Дупница получи втора дузпа, след като защитник на гостите нескопосано игра с ръка в наказателното поле. Този път Марек отбеляза от бялата точка, като автор на попадението стана Даниел Гогов. Минута по-късно Петър Иванов от Янтра бе изгонен с втори жълт картон, след като грубо повали Николай Ганчев. Тони Иванов от гостите пък можеше да попари „Бончук“ в заключителните секунди, излизайки почти сам срещу Костадинов. Младият вратар на Марек обаче прояви хладнокръвие и отрази.

Двубоят от ложите изгледа старши треньорът на Янтра Велислав Вуцов, изтърпявайки наказание. Домакините от Марек проявиха уважение към Вуцов и му пожелаха бързо оздравяване.

Марек: Костадинов, Сандев, Стойнев, Мурадов (79-Михалков), Башлиев, Илиев (88-Р. Йорданов), Иванов (57-Гущеров), В. Йорданов (46-Гогов), Близнаков, Любомиров, Ганчев