Марек изпусна дузпа, но пречупи и третия новак

Марек продължи възходящата си линия от началото на сезона във Втора лига като взе първа домакинска победа. На стадион „Бончук“ дупничани пречупиха с 1:0 Черноморец (Балчик).

Както се и очакваше, гостите се наредиха пред своята врата без каквато и да било мисъл за атака. Удар от воле на Александър Близнаков в 19-ата минута се оказа твърде слаб, а и попадна в ръцете на вратаря Галин Григоров. В 34-ата минута Александър Башлиев бе близо до гола, но от трудна позиция уцели страничната греда. 4 минути по-късно пък шут на Даниел Гогов мина на сантиметри от целта.

След почивката Марек вдигна оборотите и Близнаков пробва добър удар в 53-ата минута, но топката премина встрани от вратата. В 59-ата минута Веселин Любомиров стреля отдалеч, вратарят докосна топката, а след това се отби и от горния стълб. В 73-ата минута влезлият като резерва Андон Гущеров спечели дузпа за Марек. От бялата точка обаче Близнаков би високо над вратата. Дупничани продължиха да натискат и крепостта на Балчик падна в 84-ата минута. Тогава след центриране от статично положение Раиф Мурадов с глава насочи топката в мрежата за 1:0. Чак след това гостите се сетиха, че могат и да атакуват, но нямаха сили да изравнят.

Така Марек, отново подкрепен от над 1000 души, победи и третия новак в групата – Черноморец (Балчик).

В следващия кръг гостува на Беласица.

Марек: Костадинов, Сандев, Мурадов, Башлиев, Каймакански, Илиев (84-Р. Йорданов), Близнаков, Любомиров (90-Стойнев), Гогов (46-Иванов), Ганчев (72-Божилов), Костов (46-Гущеров)