Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Марек изпусна Монтана

Марек завърши наравно 0:0 срещу Монтана в среща от втория кръг на Втора лига. Двубоят се игра пред около 1200 души на стадион „Бончук“ на горещо време.

Домакините бяха по-настоятелният отбор на терена и повече търсеха победата, но не успяха да пробият вратаря на Монтана.

По-интересните ситуации се разиграха след почивката. Тогава Марек натисна, стигна до няколко опасни удара, но чистото голово положение липсваше. В 48-ата минута удар на Башлиев бе спасен от вратаря Васил Симеонов. Малко по-късно дупничани поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но главният съдия Ивайло Ненков остана безмълвен. В 60-ата минута хубав шут на Любомиров намери ъгъла, но отново Симеонов бе на мястото си. В 74-ата минута Александър Близнаков стреля от фаул, но пак се намеси вратарят на Монтана. 4 минути по-късно Андон Гущеров отправи страхотен шут към горния ъгъл на вратата, но отново Васил Симеонов показа класа.

Гостите живнаха едва в последните минути. В 86-ата от Монтана поискаха дузпа за игра с ръка, но реферът показа еднакъв аршин и отново не отсъди наказателен удар.

Така с 4 точки от два мача Марек е на 4-то място в класирането. В следващия кръг гостува на Бдин (Видин).

Марек: Костадинов, Сандев, Стойнев, Башлиев, Каймакански, Илиев, Иванов (65-Владимиров), Любомиров, Гогов (46-Близнаков), Ганчев, Костов (46-Гущеров)