Марек и Миньор (Пк) направиха здрав хикс на ледения вятър в Дупница

Марек и Миньор (Пк) направиха бойко равенство 0:0 в здрав двубой от първенството на Втора лига. И двата тима имаха шансове за отбеязване на гол, макар силният и студен вятър да затрудняваше футболистите на терена.

Срещата започна със страхотно положение за домакините от Дупница. В 4-ата минута Евгени Илиев изскочи сам срещу почти празната врата и стреля по диагонала. Вятърът обаче попречи на удара му да навести мрежата, като топката се чукна в страничната греда. До края на полувремето Марек играеше по-смислено, след като нападаше с вятъра.

През втората част обаче Миньор имаше това предимство и опита да натисне. Все пак при един корнер Димитър Илиев от дупничани би с глава, но встрани от гредата. В 75-ата минута пък Ганчев стреля технично, като малко не му достигна да намери мрежата. В заключителните минути перничани създадоха най-добрите си положения за гол. В 80-ата минута Божидар Васев шутира много високо от удобна позиция. В 83-ата минута вятърът върна коварно топката в наказазателното поле на дупничани. Там стана голямо меле, а в крайна сметка вратарят Младенов спаси отбора си. Най-интересното положение дойде в 90-ата минута. Тогава отново Младенов се намеси точно на голлинията и запази нулевото равенство.

В класирането Марек е 14-ти с актив вече от 23 т. Миньор е на 4-то място с 45 т.

Марек: Младенов, Калайджийски, Гьонов, Йорданов, Арсов, Д. Илиев, М. Иванов, Е. Илиев, Георгиев, Михалков, Божилов