Марек мушна 3 гола на кюстендилци за половин час

Победа с 3:1 постигна отборът на Марек в контролна среща с третодивизионния Кюстендил. Отново около 200 зрители проследиха проверката на стадион „Бончук“.

В началните минути гостите създадоха две опасности пред вратата на дупничани, но вратарят Константин Костадинов не допусна гол. Така се стигна до 11-ата минута, когато Николай Ганчев откри за Марек, след като бе точен с глава след центриране на Валери Йорданов – 1:0. В 19-ата минута Даниел Гогов от състава на Кюстендил, който доскоро игра в Марек, изрита грубо противников състезател и получи директен червен картон. Все пак кюстендилци доиграха мача с 11 души, след като на негово място влезе Мирослав Александров. В 21-ата минута Марек покачи резултата на 2:0 с гол на Христо Каймакански, който се разписа с нисък удар. В 32-ата минута резултатът набъбна до 3:0, след като Валери Йорданов вкара топката във вратата след рикошет в гредата.

В началото на втората част Кюстендил намали на 3:1. С прехвърлящ удар точен бе Александър Александров. Последваха множество смени в двата отбора, което свали качеството на игра. За Марек влязоха доста юноши, както и футболисти на проби, а резултатът се запази до края.

Следващата и последна контролна среща за дупничани е в събота срещу дублиращия отбор на ЦСКА-София и отново ще се играе в Дупница.

Марек: Костадинов, Башлиев, Кавдански, Р. Йорданов, Каймакански, М. Иванов, Джаджаров, Стойчев, В. Йорданов, Ганчев, Аспарухов (Янков, Близнаков, Т. Иванов, Петков, Джартов, Рибарски, Стоянов, Обадик)