Марек надви бургазлии и излезе трети в класирането

Марек победи с 3:1 Черноморец (Бс) на тежкия терен на стадион „Бончук“ и излезе на трето място в класирането на Втора лига. Зимната обстановка лимитира чисто футболните умения, но двата тима изнесоха приятен двубой.

След първоначално разузнаване на условията за игра домакините заиграха по-смислено. Дупничани направиха няколко добри атаки, стреляха и опасно отдалеч. Вратарят Костадинов също се намеси при шутове на бургазлии. В 41-ата минута Александър Башлиев центрира прострелно и защитникът на Черноморец Димитров заби топката във вратата си за 1:0.

Марек нанесе решителен удар в средата на втората част. Най-напред в 67-ата минута Александър Близнаков покачи на 2:0. Капитанът се разписа след двоен удар от наказателното поле, който бе отсъден, след като вратарят на гостите улови топката, подадена му от негов съотборник. В 69-ата Близнаков свали на Дани Гогов, който с премерен шут направи 3:0. 4 минути по-късно Черноморец отбеляза почетното си попадение. След центриране от корнер с глава се разписа Олексей Геловани за 3:1.

С тази победа Марек събра 32 точки и се изкачи на трето място в класирането, измествайки Монтана. В следващия кръг един срещу друг играят именно тези два тима.

Марек: Костадинов, Сандев, Стойнев, Каймакански, Башлиев, Илиев, Иванов, Близнаков, В. Йорданов (50-Гогов), Любомиров, Ганчев (81-Р. Йорданов)