Нашият уебсайт използва бисквитки, за да подобри и персонализира вашето изживяване и да показва реклами (ако има такива). Нашият уебсайт може също да включва бисквитки от трети страни като Google Adsense, Google Analytics, Youtube и Facebook . С използването на уебсайта вие се съгласявате с използването на бисквитки. Актуализирахме нашата Политика за поверителност.

Марек наниза 5 броя на Героя

Убедителна победа с 5:0 постигна отборът на Марек срещу Сливнишки герой. Лидерът в група 1 на Югозападната Трета лига надигра тотално опонента си на ст. „Бончук“ и заслужено се поздрави с такъв успех.

Дупничани имаха известни затруднения само през първото полувреме. Повече владееха топката, но и Героя стоеше стегнато в защита. Все пак в 21-ата минута Марек намери път към вратата на противника. Тогава след кратко разбъркване Даниел Гогов откри за 1:0.

Втората част започна добре за дупничани и в 51-ата минута Георги Божилов отблизо покачи на 2:0. Оттук насетне защитата на Сливнишки герой заприлича на разграден двор. След груба грешка в отбраната на гостите в 66-ата минута Росен Йорданов вкара на празна врата с удар извън наказателното поле. 3 минути по-късно защитата и вратарят на Героя сътвориха поредна глупост, изпращайки топката към опразнената им врата. Там буквално от голлинията Божилов вкара най-лесния гол в кариерата си за 4:0. Въпрос на време беше дупничани да отбележат ново попадение. Това стана в 75-ата минута. Тогава след бърза атака Николай Ганчев също безпроблемно доведе нещата до 5:0.

Докрая Марек понамали темпото и срещата завърши при този резултат.

Дупничани остават първи в класирането два кръга преди края на редовния сезон и образуването на обща първа десетица.

Марек: Костадинов, Стойнев Сандев, Башлиев, Каймакански, Илиев (79-В. Йорданов), Гогов (79-Владимиров), Иванов, Близнаков (58-Р. Йорданов), Ганчев (76-Калайджийски), Божилов (76-Кючуков)