Марек не издържа в края в Ловеч

Марек загуби злощастно с 1:2 като гост на Литекс в среща от 23-ия кръг на Втора лига.

Мачът започна двуостро с набези и към двете врати. Марек изчака подходящия момент и нанесе своя удар в 28-ата минута. Тогава след центриране на Веселин Любомиров топката попадна в Иван Колев, който с глава бе точен за 0:1.

През второто полувреме дупничани имаха шансове за гол на контраатака, но малко не достигна на Колев и Николай Ганчев да покачат резултата. Към края умората, заради осакатения състав си каза сумата и в 88-ата минута Литекс изравни. След центриране от корнер се разписа Кингсли Бучи за 1:1. В даденото продължение гол на Илиян Капитанов донесе успеха за „оранжевите“.

Следващият мач на тима от Дупница е домакинство срещу Спартак Варна – на 8 март от 15.30 ч. на стадион “Бончук”.

Марек: Костадинов, Башлиев, Р. Йорданов, Кавдански, Каймакански, Иванов, Илиев, Джаджаров, Ганчев, Любомиров, Колев (75-Костов)