Марек не се даде на Пирин, Коци Костадинов герой в последната минута

Марек завърши наравно 1:1 като гост на Пирин Благоевград в дербито на Втора лига. Агитка от 300 души подкрепи отбора на стадион „Христо Ботев“.

Дупничани откриха резултата в 73-ата минута, когато Христо Каймакански бе точен с глава след корнер. Домакините изравниха 10 минути по-късно с гол на тъмнокожия Гобе Гуано. В 91-ата минута Николай Ганчев можеше да вкара за Марек при контраатака, но вратарят на Пирин отрази. В последната 6-а минута на добавеното време бе отсъдена съмнителна дузпа за Пирин. От бялата точка стреля Суда, но вратарят на Марек Константин Костадинов спаси и вдигна в екстаз гостуващия сектор.