Марек отстрани Монтана след продължения и чака отбор от елита

Марек напомни за добрите стари времена като отстрани Монтана от турнира за Купата на България. Дупничани, които са с аматьорски статут, победиха с 2:1 след продължения състезаващия се при професионалистите тим от Северозапада. Двубоят на ст. „Бончук“ предложи интересен футбол, като не си личеше, че има разлика в нивото на двата отбора.

Първите две положения за гол бяха за гостите. Най-напред в 18-ата минута удар на Мехди Уамри бе отразен от Пламен Младенов. 26-ата минута Сандов пък стреля по диагонала, но Младенов отново спаси. Марек отговори също с две голови ситуации. В 27-ата минута Николай Ганчев от изгодна позиция би в ръцете на вратаря, а минута по-късно стори същото.

Дупничани поведоха в 61-ата минута, когато Ганчев изскочи зад защитата на противника и простреля вратаря Петър Петров за 1:0. Монтана потърси изравняването и стигна до успех в 76-ата минута. Тогава резервата Владислав Цеков след меле промуши топката в мрежата за 1:1. В 83-ата минута Мартин Сандов от Монтана бе изгонен след втори жълт и съответно червен картон. Марек усети, че може да спечели мача в редовното време и натисна. Златна възможност се откри пред Ганчев в 87-ата минута, но нападателят не бе точен с глава от много чисто положение.

Така двубоят влезе в продължения, а гостите предпочетоха да се върнат в защита, тъй като играеха с 10 души. В 97-ата минута гол на Божилов бе отменен, заради засада. Домакините, подкрепяни от своята публика, търсеха победата, а не изпълнението на дузпи. Това даде ефект в 115-ата минута, когато Иван Калайджийски бе най-съобразителен и отблизо отбеляза за 2:1. Съвсем в края на двубоя, в 121-ата минута, за втори жълт картон бе отстранен и Петко Ганев от гостите. Всичко вече бе решето и Марек заслужено продължава напред в турнира за Купата.

Над 500 зрители изпратиха с аплодисменти дупнишкия отбор, който вече чака в следващия кръг съперник от елитната Първа лига.

Марек: Младенов, Ангелов, Стойнев, Башлиев, Калайджийски, Близнаков, Илиев, Иванов, Любомиров, Ганчев, Божилов (Николов, Йорданов, Кючуков, Михалков)