Марек отстъпи на Миньор в Перник в първата си контрола

Марек изигра първата си контролна среща от предсезонната подготовка. Дупничани загубиха като гост на втородивизионния Миньор (Пк) с 1:3.

През първото полувреме, когато гостите от Дупница бяха с основния си състав, играта бе напълно равностойна. Марек откри резултата още в 3-ата минута. Тогава Николай Ганчев се измъкна от защитата на перничани и почти сам срещу Даниел Леонтиев преодоля вратаря за 0:1. „Жълто-черните“ възстановиха равенството в 35-ата минута за 1:1 с гол на завърналия се в отбора опитен защитник Венци Василев.

На почивката треньорът на Марек Танчо Калпаков, който направи и неофициален дебют, пусна в игра доста от младите момчета в тима. От това се възползваха домакините, които поведоха в 55-ата минута с гол на централния си нападател Борис Тютюков. Наложи се и на младия вратар на дупничани Константин Костадинов да се намесва решително. На свой ред марекчани също имаха шансове за гол основно на контраатака, но малко не им достигна да поразят пернишката врата за втори път. В 80-ата минута пък Миньоро покачи на 3:1 чрез Запро Динев, при какъвто резултат завърши мачът.

Това бе едва първа проверка за Марек, докато тимът от Перник е доста по-напред в подготовката. Миньор (Пк) вече направи приятелски срещи и с елитните ЦСКА 1948 и Ботев (Вр).

Следващата контрола за Марек е на 6 юли срещу дублиращия отбор на Левски.

Марек: Младенов, Влахов, Йорданов, Стойнев, Ангелов, Михалков, Илиев, Близнаков, Иванов, Ганчев, Божилов (Костадинов, Костов, Любенов, Димитров, Николов, Георгиев)