Марек отупа Септември и отива на сватба

Марек взе очаквана победа над дубъла на Септември (Сф), надделявайки с 3:1 и продължава с перфектното си представяне от началото на сезона в Югозападната Трета лига.

Още до 5-ата минута дупничани решиха мача, след като поведоха с 2:0. Във втората минута се разписа Веселин Любомиров след хитър пас на Близнаков. В 5-ата минута пък Милен Иванов отблизо покачи на 2:0. Домакините продължиха да диктуват темпото и в 31-ата минута Георги Божилов с техничен удар с глава направи 3:0. Минута по-късно Преслав Георгиев от гостите с добър шут от разстояние уцели страничната греда.

През второто полувреме играчите на Марек повече мислеха за предстоящата сватба на своя съотборник Иван Калайджийски, отколкото за двубоя. Все пак нелоши положения за гол се откриха пред влезлите като резерви Симеон Димитров и Валери Йорданов. За Септември вратата на дупничани пък на няколко пъти обстрелва появилият се също от пейката Борислав Маринов. В 90-ата минута отпускането в редиците на домакините даде резултат, след като друга резерва – Ясен Цеков с глава намали за крайното 3:1.

Така отборът на Марек продължава да е първи в класирането с пълен актив от 15 т. и в неделя ще отиде в добро настроение на сватбеното тържество.

Марек: Младенов, Ангелов, Стойнев, Башлиев, Михалков, Близнаков, Илиев, Иванов, Любомиров, Ганчев, Божилов (А. Кючуков, Р. Йорданов, В. Йорданов, Николов, Димитров)