Марек показа зъби и добра игра, но не успя срещу Локомотив (Пд)

Марек изигра достоен мач срещу елитния Локомотив (Пд) и бе близо до това да го елиминира на 1/16-финал в турнира за Купата на България, но отстъпи с 0:1 на ст. „Бончук“.

Дупничани оказаха здрав отпор на пловдивчани и през първото полувреме трудно се различаваше кой е тимът от Трета и кой от Първа лига.

Най-доброто положение за гол се откри пред Иван Калайджийски в 11-ата минута, но ударът му с глава бе отразен от вратаря Хоркаш. „Черно-белите“ имаха леко териториално предимство и дочакаха своя миг в продължението на първата част. Тогава Петър Витанов се възползва от лошо отбита топка и отбеляза за 0:1.

През втората част Локомотив (Пд) заигра с по-голямо спокойствие, но и Марек поглеждаше към вратата му. В 78-ата минута голямо меле пред дупнишкия страж Пламен Младенов се размина без гол. Шансът на Марек бе в 82-ата минута, когато диагонален удар на Любомиров премина на сантиметри от дясната греда на гостите. Секунди по-късно шут на Божилов бе самоотвержено блокиран от пловдивската защита и „смърфовете“ оцеляха. В тези моменти Марек хвърли всичко в атака, за да зарадва феновете си. В заключителните минути дупничани се оголиха доста в търсене на изравнителния гол и допуснаха няколко бързи контри на противника. В крайна сметка попадение не падна и Локомотив (Пд) продължава напред.

Въпреки загубата, публиката на ст. „Бончук“ изпрати с аплодисменти своите играчи, оценявайки доброто представяне на отбора и смисления футбол, който показа срещу съперник от елита.

Марек: Младенов, Башлиев, Стойнев, Йорданов, Калайджийски, Илиев, Близнаков, Иванов, Любомиров, Ганчев (85-Димитров), Божилов (85-Кючуков)