Марек размаза Левски II на „Герена“

Марек разби с 5:0 дублиращия отбор на Левски в контрола играна на изкуствения терен на „сините“ на „Герена“. Това бе втора проверка за дупничани, след като в сряда направиха 0:0 със Спартак (Пл), припомня largoto.bg.

Заради леки контузии в контролния мач с Левски II не играха капитанът Александър Близнаков, Милен Иванов и Димитър Илиев.

Отново старши треньорът на дупничани Танчо Калпаков в двете полувремена използва експериментални състави, изпробвайки различни варианти, включително и 7-8 юноши.

Двубоят започна с натиск на младите надежди на Левски, които упражниха преса срещу противника. Първият добър шанс за гол обаче бе за гостите. В 14-ата минута Николай Ганчев стреля с глава, но не намери вратата. „Сините“ отговориха с удар в гредата в 22-ата минута. Тогава Антон Иванов би директно от фаул и нацели страничния стълб зад Костадинов. В 43-ата минута пък новото попълнение на Марек Даниел Гогов също стреля директно от пряк свободен удар и изненада противниковия страж за 0:1. Само минута по-късно Ганчев с добавка отблизо покачи на 0:2.

В началото на втората част дупничани нанесоха двоен удар. Най-напред в 51-ата минута 0:3 направи Гогов с удар от движение. В 55-ата минута пък юношата Любомир Костов отблизо покачи на 0:4. 10 минути след това младият Добромир Панчаревски също с техничен удар отблизо направи 0:5. В 90-ата минута Марек вкара още веднъж във вратата на „сините“ чрез юношата Кристиян Георгиев, но гол не бе зачетен заради вдигнат флаг за засада.

Следващата контрола за тима от Дупница е на 28 януари срещу Рилски спортист.

Марек: Костадинов, Сандев, Стойнев, Ангелов, Калайджийски, Гогов, В. Йорданов, Любомиров, В. Георгиев, Ганчев, Р. Йорданов (Младенов, Каймакански, Костов, Кючуков, Панчаревски, Башлиев, Михалков, Джаджаров, Тодоров, К. Георгиев)